Smaller Default Larger

Kurs wspinaczki skalnej, kurs skałkowy PZA, Jura

    Powyższe kursy wspinaczkowe, znajdące się w naszej ofercie, prowadzone przez doświadczonych instruktorów, posiadających ważną licencję PZA. Posiadają oni najwyższe kwalifikacje bo jako jedyni wśród instruktorów wspinaczki muszą podlegać ciągłej weryfikacji, dzięki czemu zyskujecie gwarancję, że Wasz kurs wspinaczkowy będzie prowadzony kompetentnie i obejmował będzie wszelkie niezbędne zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa, sprzętu i techniki. 
Kurs wspinaczki skalnej zawsze dopasowany jest do stopnia zaawansowania uczestników. Polecamy kurs skałkowy Jura, miejsce szkolenia gwarantuje stosunkowo wygodny i krótki dojazd z centralnej i północnej Polski, bardzo blisko jest ze Śląska czy Krakowa.
banerek wspinanie 2016d

    Nasza szkoła wspinania zapewnia komplet sprzętu niezbędny do realiazcji szkolenia. Kurs wspinaczki skalnej to możliwość zapoznania się ze sprzętem oraz metodami asekuracji naturalnej (tzw TRAD), na skałach Jury. Doświadczenie jakiego nie zdobędziecie na żadnej sztucznej ściance. Osoby, które palnują dalszy kurs taternicki muszą wg przyjętych standardów ukończyć pełny kurs skałkowy, by zostać zakwalifikowanym na kurs wspinaczkowy w Tatrach.

Masz pytania? Zadzwoń. tel: 609 465 237. Nie zawsze będziemy w stanie odebrać, np. gdy wisimy na skale :-), ale postaramy się możliwie szybko oddzwonić. Jak nie jest to bardzo pilne napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.



banerekABCWSPINANIA

Szkoła wspinania

    Nasza szkoła wspinania i kursy wspinaczki przez nas prowadzone to dobry wybór zarówno dla osób zaczynających zupełnie od zera swoją edukację wspinaczkową jak i dla osób które już mają jakieś doświadczenie (czasem kilkuletnie) ale nigdy nie przeszły formalnego szkolenia.  Znalazłeś kurs wspinania krórego szukałeś/aś, dedykowany dla Twojego stopnia zaawansowania i przekonaj się, że zdobywanie wysokich szczytów nie będzie stanowiło dla Ciebie najmniejszego problemu. Dla osób zaintersowanych innymi kursami,  takimi jak: kurs wspinaczki na drogach ubezpieczonych czy kurs wspinania na sztucznych ściankach też mamy taką ofertę. Nie czakaj tylko już teraz zadzwoń na numer 609 465 237, dowiedz się więcej i zarezerwuj miejsce w terminie jaki Ci odpowiada. W związku z dużym zaintersowaniem często miejsca trzeba rezerwować na 3-6 tygodni przed planowanym terminem.

  ABC WSPINANIA to rekomendowana przez Polski Związek Alpinizmu szkoła wspinania z długą tradycją i doświadczeniem. 

Kurs wspinaczki skalnej wg programu PZA to najbardziej kompleksowe oferowane w Polsce szkolenie . Kurs skałkowy jest wskazany zarówno dla tych którzy jeszcze nigdy nie mieli kontaktu ze wspinaniem jak i dla tych którzy zaczęli się wspinać rekreacyjnie i poczuli potrzebę gruntownego przeszkolenia.
Kurs skałkowy PZA to bardzo solidna porcja wiedzy i umiejętności, która dla wielu wspinaczy stała się bazą do samodzielnego rozwoju. Formalnie ukończenie tego kursu jest potwierdzane otrzymaniem zaświadczenia.


    Zgodnie z programem PZA kurs trwa minimum 6 dni z czego 5 musi być zajęciami praktycznymi.  Program szkolenia jest ujednolicony, opracowany na kilkudziesięcioletnim doświadczeniu szkolenia w Klubach Wysokogórskich. Instruktorzy prowadzący takie kursy (muszą posiadać licencję PZA) są bardzo dobrze merytorycznie przygotowani do takich szkoleń.

Blacha Instruktora PZA.


Wytyczne Komisji Szkolenia PZA:  
Zasady uczestnictwa:
Kurs podstawowy PZA przygotowuje do samodzielnego wspinania w rejonach skałkowych niemających charakteru wysokogórskiego. Daje również wiedzę do korzystania z obiektów sztucznych. Ukończenie kursu i zdanie egzaminu uprawnia do otrzymania skierowania na kurs taternicki. Kurs skałkowy PZA jest wymagany dla chętnych na kursy taternickie !
Osoby niepełnoletnie mogą być szkolone po uzyskaniu pisemnej zgody podpisanej przez rodziców (prawnych opiekunów).
Forma zajęć: zajęcia praktyczne w skałkach przeplatane teorią. Zajęcia teoretyczne nie muszą mieć charakteru wykładów wygłaszanych w sali, lecz mogą być realizowane w inny sposób, np. w terenie w trakcie przerwy w ćwiczeniach praktycznych.
Czas trwania: nie krócej niż 6 dni, z tego co najmniej 5 dni zajęć musi odbywać się w terenie.

kurs wspinaczkowy
Na kursie


Ilość szkolonych: na jednego instruktora do czterech osób.
Prowadzący: instruktorzy PZA - wspinaczki skalnej, taternictwa i alpinizmu.
Absolwent otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie z programem PZA, podpisane przez instruktora oraz kierownika kursu (jeśli kurs był organizowany przez klub lub szkołę wspinaczkową).
Warunkiem zaliczenia kursu jest opanowanie wymienionych w programie umiejętności w zakresie techniki asekuracji i pozostałych technik linowych oraz samodzielne i swobodne pokonywanie z dolną asekuracją dróg skalnych o trudnościach co najmniej IV w skali UIAA
Treść zajęć
Tematy wykładów
1. Prezentacja i omówienie sprzętu wspinaczkowego.
2. Teoria asekuracji.
3. Zjazdy na linie.
4. Wychodzenie po linie.
5. Formacje skalne (zakres podstawowy).
6. Niebezpieczeństwa wspinania.
7. Pierwsza pomoc.
8. Style wspinania, skale trudności, przewodniki i rejony wspinaczkowe.
9. Formy uprawiania wspinaczki, formy organizacyjne wspinania; zasady uprawiania wspinaczki w Polsce, system szkolenia.
10. Normy etyczne obowiązujące w środowisku wspinaczy, zagadnienia ochrony przyrody.
11. Historia wspinania (opcjonalnie).
Zajęcia praktyczne
Muszą zostać wyuczone następujące umiejętności:
- wiązanie się liną z zastosowaniem uprzęży;
- praktyczna znajomość węzłów: kluczka, ósemka, taśmowy (równoległy), podwójny zderzakowy, półwyblinka, wyblinka, flagowy, prusik, bloker, stoper taśmowy; zwijanie i przenoszenie liny;
- dobieranie sprzętu do konkretnej drogi i poprawne noszenie go;
- samodzielne zakładanie punktów asekuracyjnych (kostki, kostki mechaniczne itp.);
- wykorzystanie punktów naturalnych;
- łączenie punktów asekuracyjnych;
- budowanie stanowisk do wędki;
- budowanie stanowisk asekuracyjnych dolnych, górnych i pośrednich;
- obsługa 2 przyrządów asekuracyjnych w zakresie podawania, wybierania, hamowania liny oraz jej blokowania i odblokowania; przyrządy: kubek (dowolny rodzaj) lub płytka oraz półwyblinka z karabinkiem HMS; opcjonalnie dodatkowo grigri;
- właściwe rozmieszczanie punktów przelotowych;
- prawidłowe prowadzenie liny jednożyłowej; opcjonalnie dodatkowo dwużyłowej;
- przewiązywanie liny przez ring zjazdowy; zdejmowanie ekspresów podczas opuszczania.
- zakładanie stanowisk zjazdowych;

Zapisy na kursy, tel: 609 465 237. Nie zawsze będziemy w stanie odebrać, np. gdy wisimy na skale :-), ale postaramy się możliwie szybko oddzwonić. Jak nie jest to bardzo pilne napisz mailto:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.