Smaller Default Larger

ABC logo

Obozy wspinaczkowo - przygodowe dla dzieci i młodzieży JURA LATO 2023

Chcesz by dzieci spędzały czas aktywnie ? By przebywały na świeżym powietrzu, a nie przed ekranem komputera ? By integrowały się z rówieśnikami? Nasze obozy wspinaczkowo-przygodowe na Jurze organizujemy już od 14 lat i co roku grupy dzieci mają okazję bezpiecznie spróbować wspinaczki i innych aktywności pod okiem naszej doświadczonej kadry. Wieku uczestników naszych obozów co roku spędza z nami część wakacji.  To nie ważne czy dzieci miały już jakiś kontakt ze wspinaniem czy nie, bo na każdym prawie turnusie są też takie dla których będzie to pierwszy raz.  Dla tych z Państwa którzy są zainteresowani naszą ofertą może ciekawe będzie zapoznanie się z opiniami innych rodziców i uczestników naszych obozów. Można to zrobić tu: http://www.abcwspinania.info/rekreacja/rekomendacje. Uczestników przygotowujemy jak na jakąś kolonię czy dłuższą wycieczkę, nie ma potrzeby specjalnych zakupów sprzętu itp. Całość potrzebnego atestowanego wyposażenie zapewniamy wraz z gwarancją niezapomnianych przygód. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych obozach dla dzieci i kursach wspinaczkowych dla dorosłych.

Uczestnicy zakwaterowani są w obiekcie który jest tylko do naszej dyspozycji wraz z przyległym terenem, pokoje są 2, 3, 4 osobowe wszystkie z łazienkami.  Pensjonat spełnia wszystkie wymogi SANEPID-u mamy tam na miejscu ściankę wspinaczkową pod dachem na dni niepogody, boisko z bramkami, boisko do siatkówki i badmingtona, slackline i tyrolkę. 


Obóz Jura Turnus 1 
::  
wspinaczkowo-przygodowy - 11 dni  pełne wyżywienie, 24 czerwca  - 4 lipca 2023 r. cena  2920 zł, (zal. 720 zł)
Ilość 20 miejsc, zakwaterowanie Rzędkowice Jurajska 119 "Ametyst" .  Brak miejsc na ten turnus.

Obóz Jura Turnus 2

::  wspinaczkowo-przygodowy - 11 dni  pełne wyżywienie, 5 lipca  - 15 lipca 2023 r. cena  2920 zł , (zal. 720 zł)
Ilość 20 miejsc, zakwaterowanie Rzędkowice Jurajska 119 "Ametyst"Brak miejsc na ten turnus.

Obóz Jura Turnus 3 

::  wspinaczkowo-przygodowy - 7 dni  pełne wyżywienie, 16  - 22 lipca 2023 r. cena  2180 zł, (zal. 480 zł)
Ilość 20 miejsc, zakwaterowanie Rzędkowice Jurajska 119 "Ametyst"Brak miejsc na ten turnus.

Obóz Jura Turnus 4

::  wspinaczkowo-przygodowy - 7 dni  pełne wyżywienie, 23  - 29 lipca 2023 r. cena  2180 zł  (zal. 480 zł)
Ilość 20 miejsc, zakwaterowanie Rzędkowice Jurajska 119 "Ametyst" .  Brak miejsc na ten turnus


Obóz Jura Turnus 5

::  wspinaczkowo-przygodowy - 7 dni  pełne wyżywienie, 13  - 19 sierpnia 2023 r. cena  2180 zł  (zal. 480 zł)
Ilość 20 miejsc, zakwaterowanie Rzędkowice Jurajska 119 "Ametyst" .   Mamy jeszcze kilka miejsc.

Obóz Jura Turnus 6

::  wspinaczkowo-przygodowy - 7 dni  pełne wyżywienie,  20 - 26 sierpnia 2023 r. cena  2180 zł  (zal. 480 zł)
Ilość 20 miejsc, zakwaterowanie Rzędkowice Jurajska 119 "Ametyst"Mamy jeszcze kilka miejsc.Informacji udzialamy mailem pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem w temacie "Jura Lato 2023" lub telefonicznie pod numerem 609 465 237

Od wielu lat w naszej ofercie jest też organizacja/obsługa wycieczek szkolnych.  Może to Wycieczka do jaskinibyć zarówno kompleksowa usługa z transportem, zakwaterowaniem, wyżywieniem i wszystkim atrakcjami w ramach uzgodnionego programu. Jak i tylko przeprowadzenie kilkugodzinnych zajęć w plenerze. 

W ramach zajęć proponujemy:

 • wspinaczkę skałkową
 • mosty linowe
 • wejścia do jaskiń (bezpiecznych !)
 • wahadła linowe (tzw. skok odwagi)
 • marsze na orientację z mapą
 • zjazdy na linach
 • strzelanie z łuków do tarcz
 • slackline - chodzenie po napiętej taśmie (linie)
 • gry terenoweWspinaczka na skałki
 • wycieczkę po amonity do kamieniołomu
 • inne gry i zabawy sportowe

Dzieci są zakwaterowane wg oczekiwanego standardu, sprzęt używany na zajęciach posiada stosowne atesty a kadra wymagane uprawnienia i doświadczenie w pracy z dziećmi.

Kontakt, uzgadnianie terminów itp. tel. 609 465 237 lub mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Most linowy w Sadku

 

Parę słów wprowadzenia do treści poniżej.

Pod tym linkiem  https://goo.gl/photos/zXjRJmnsLhZW7xUt5  jest komplet zdjęć z jednego z naszych obozów.  Gdzie mogą Państwo zobaczyć jak się zajmujemy dzieciakami, co w trakcie obozów robimy, jak mieszkamy i czy się dzieciakom podoba. Galerie zdjęć są w trakcie obozów na bieżąco uzupełniane, a rodzice mogą on-line śledzić co się dzieje na obozie. Takie rozwiązanie jest bardzo komfortowe a zarazem daje rodzicom jakąś namiastkę kontaktu z dziećmi.  Link do katalogu można udostępnić innym osobom bez problemu.  A co o naszych obozach sądzą rodzice ... i dzieci.

 
Oficjalne zakończenie turnusu

Letnie obozy wspinaczkowo-przygodowe

na Jurze Krakowsko-CzęstochowskiejNa spacerze do Bobolic

 Terminarz obozów na lato 2022.

 Poglądowe zdjęcia z turnusów  1 i 2 (2017r.) można zobaczyć tu:

Turnus I

Turnus II

Masz pytania ? Odpowiemy. Zadzwoń tel: 609 465 237. Nie zawsze będziemy w stanie odebrać, np. gdy wisimy na skale :-), ale postaramy się możliwie szybko oddzwonić. Jak nie jest to bardzo pilne napiszcie maila:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zagwarantowana bardzo dobra całodobowa opieka nad uczestnikami.
Obozy zaplanowane dla 20-tu uczestników.

Na naszych obozach nie stawiamy na ilość, tylko na jakość. I dowodem na to, że się to nam udaje, jest fakt, że mamy dzieciaki, które rokrocznie są nami. Rekordziści nawet od 10 lat! Nie pozwalamy się dzieciakom nudzić, to coś co nas wyróżnia.

Dzieci są zakwaterowane w wygodnych pokojach z łazienkami.
Na każdym turnusie obecnych będzie 3 opiekunów/instruktorów.
Małe grupy pozwalają na indywidualne podejście do dzieci w trakcie zajęć prowadzonych pod okiem doświadczonych instruktorów.


Bogaty program obozów:Poranna joga
- zabawy linowe,
- przejścia przez jaskinie,
- strzelanie z łuków do tarczy,
- wychodzenie i zjazdy na linie,
- nauka posługiwania się mapą i kompasem,
- podchody
- wieczorne ogniska,
- poranna gimnastyka dla wybranych ;-)
- gry zespołowe i turniej szachowy,
- a przede wszystkim wspinanie na skałkach Jury!

Noclegi - sprawdzony od lat zajazd Ametyst (Rzędkowice). Obiekt jest w całości do naszej dyspozycji.

Kolacja Wyżywienie - trzy posiłki dziennie z owocami, plus woda mineralna bez ograniczeń.
Atestowany sprzęt.

Atmosfera i wrażenia jak zwykle u nas -  gwarantowane na najwyższym poziomie!

Przeczytajcie koniecznie opinie o naszych obozach : Co o naszej pracy piszą rodzice.

 

 

 

Z wieczornej wracamy wycieczki

Kontakt i zapisy:  ABC WSPINANIA
Krzysztof Wróbel   tel.: 609 465 237,e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kilka słów o wspinaniu i dzieciach

To nie linia zwana metą namalowana na sztucznej nawierzchni jest wspinaczkowym celem, wspinanie to częstokroć obcowanie z naturą jej zmiennością, Dzieci kibicują na zawodachniepowtarzalnym pięknem, ulotnością chwili. Właśnie dzięki temu wspinanie niesie w sobie również pierwiastek odkrywczy, edukacyjny, gdyż nie ma na świecie dwóch identycznych kawałków skały, każda z nich, skała czy góra jest unikalna, jedyna w swoim rodzaju. Również każdy z nas jest inny. Ta kombinacja dwóch niepowtarzalnych elementów powoduje, że nie ma jednej, jedynej słusznej metody (techniki) zdobycia góry czy pokonania ściany, każdy musi sobie sam tę metodę odnaleźć, wypracować i zastosować w tym kryje się właśnie piękno wspinaczki - każdy ma swój własny cel - swój mały Everest.

Wspinanie uczy dwóch bardzo ważnych w życiu zasad: partnerstwa i odpowiedzialności. Bez tych dwóch rzeczy nie ma mowy o zaufaniu którym musimy obdarzyć naszego partnera odrywając się od ziemi, przy starcie w skalną ścianę, bo to w jego rękach jest lina która daje nam bezpieczeństwo.Lina więc nie jest tylko fizycznym połączeniem dwojga wspinających się osób ale to zarazem symbol zaufania i odpowiedzialności jeden za drugiego. Od pierwszych chwil wspinaczkowej edukacji wpajane są te zasady i bardzo szybko staja się one częścią każdego z nas , członka wielkiej wspinaczkowej rodziny.