Nauka wspinania

KURSY

 

Solidne przeszkolenie pod okiem licencjonowanego instruktora PZA to najlepsza droga do bezpiecznego wspinania.

GO

WSPINACZKA REKREACYJNA

OBOZY

 

Wyjazdy i obozy wspinaczkowe, przeżyj przygodę, zwiedzaj z nami rejony wspinaczkowe świata.

GO

Wspinaczka

Smaller Default Larger

wspinanie,

 • Krzysztof Wróbel / ABC WSPINANIA

  Jurajska 47
 • O ABC ...

  Witamy na stronie ABC WSPINANIA

  Podstawową działalnością jaką prowadzimy jest szkoła wspinania.

  Organizujemy kursy wspinaczkowe w oparciu o programy szkoleń PZA. Szkolimy w kraju i za granicą.

  ABC WSPINANIA organizuje również obozy wspinaczkowo-szkoleniowe, obozy wspinaczkowo-rekreacyjne dla dzieci i rodziców, letnie obozy wspinaczkowo-przygodowe dla dzieci,  zielone szkoły i wycieczki z elementami wspinaczki. Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie w tym zakresie.

  Byliśmy organizatorem 5-ciu edycji zawodów Pucharu Polski we wspinaczce sportowej, kilkunastu edycji zwodów wspinaczkowych dla dzieci i młodzieży w cyklach "Gliwice na Topie" oraz "Zawody dla Ani".

  Szkołę prowadzi Krzysztof Wróbel instruktor PZA z prawie czterdziestoletnim doświadczeniem wspinaczkowym, posiadający zarówno licencję Polskiego Związku Alpinizmu jak i uprawnienia państwowe Ministerstwa Sportu. Licencjonowany sędzia wspinaczki sportowej i ekiper PZA.

  Od 2002 roku szkoła posiada własną bazę w Rzędkowicach w jednym z najpopularniejszych rejonów wspinaczkowych Polski.

  Profesjonalne podejście do szkolenia, brak dystansu i uśmiech to gwarancja bezpiecznej i wspaniałej przygody którą stanie się tydzień spędzony na naszym kursie wspinania. Przygody która stanie się od dziś Twoją pasją.

  Wspinanie Twój nowy sposób na życie.

   

   

   

  Serdecznie wszystkich zapraszam.

   

  Krzysztof Wróbel

 • Zakończenie sezonu 2019

  Zaczyna się jesień i kończy się sezon wspinaczkowy i szkoleniowy na Jurze. Tradycyjnie w tym okresie spotykamy się by w większym gronie niż tylko kursowa grupka powspinać się znowu razem, poznać innych kursantów, poszerzyć grono kontaktów i wspinaczkowych partnerów. W tym roku spotykamy się w dniach 5-6 października w Rzędkowicach ok 10 na parkingu pod skałami . Jak zwykle można przyjechać ze znajomymi, psem kotem i dzieciakami. Osoby które chcą być z nami na dwa dni i potrzebują noclegu mogą się zakwaterować w Ametyście ( Pan Włodzimierz zarezerwował obiekt dla nas) Jest tam też możliwość zamówienia posiłków. Osoby które nie mają jeszcze własnego sprzętu mogą liczyć na wsparcie z mojej strony. Proszę o maila lub sms-a w ile osób (mniej więcej) przyjedziecie i czy rezerwować Wam nocleg.
  Plan na weekend jest standardowy, wspinamy się, wspinamy i wspinamy :-), wieczorem ognisko i opowieści różnej treści.
  W niedzielę działamy w skałkach do popołudnia i rozjeżdżamy się do domu.
  Do zobaczenia więc w sobotę 5-go października w Rzędkowicach
  Zapraszam Krzysztof Wróbel