Nauka wspinania

KURSY

 

Solidne przeszkolenie pod okiem licencjonowanego instruktora PZA to najlepsza droga do bezpiecznego wspinania.

GO

WSPINACZKA REKREACYJNA

OBOZY

 

Wyjazdy i obozy wspinaczkowe, przeżyj przygodę, zwiedzaj z nami rejony wspinaczkowe świata.

GO

Wspinaczka

Smaller Default Larger

kursy wspinaczkowe

 • 20 lat ABC WSPINANIA

  Kiedy to minęło, tak, tak to już 20 lat jak istnieje ABC WSPINANIA!  W związku z tą rocznicą tradycyjne spotkanie jesienne pod hasłem zakończenie sezonu szkoleniowego będzie miało w tym roku dwa tematy. 
  20 lat ABC WSPINANIA

  Serdecznie w związku z tym zapraszam na weekend 2-3 października do Rzędkowic, byśmy się mogli znowu spotkać i oczywiście powspinać jak pogoda pozwoli, a prognoza jest dość optymistyczna 16-17 stopni i słoneczko :-). 
  Zaproszenie nie ogranicza się tylko i wyłącznie do grona byłych kursantów, oczywiście obejmuje Was wszystkich, Tych którzy mieli jakikolwiek kontakt z ABC WSPINANIA rok czy 20 lat temu :-).  Jeżeli chcecie przyjechać ze znajomymi, psem czy dzieciakami też zapraszamy :-).

  Jeżeli ktoś potrzebuje noclegu z soboty na niedzielę, lub też może już od piątku to trzy miejsca jakie polecam:
  Agroturystyka u Pani Janiny Haładus w Rzędkowicach, ul. Jurajska 67 ( ok. 14 miejsc w pok. 2-4 osobowych)
  Ametyst , Rzędkowice ul. Jurajska 119 ( ok. 40 miejsc noclegowych w pokojach z łazienkami)
  Rancho pod Wysoką Turnią  jako trzecia alternatywa. 

  W sobotę 2-go spotykamy się pod Lechforem od godz. 10.  Wieczorem o godz. 18.30 planowane jest ognisko przy Ametyście. W takich okolicznościach będzie czas na wspomnienia, opowieści, wypicie wspólnie browara bezalkoholowego ;-) czy usmażenie vege kiełbaski.  

  W niedzielę wspinamy się dalej, może dla urozmaicenia proponuję Górę Zborów okolice Filara Wyklętych jako punkt spotkania, południowe wystawy powinne dać trochę słonecznego ciepełka.
  PROSZĘ o informację z wyprzedzeniem, nie musi być bardzo szczegółowa, w ile osób zamierzacie przyjechać, czy potrzebujecie jakiś sprzęt i czy potrzebny Wam kontakt w sprawie noclegu. 

  Serdecznie raz jeszcze zapraszam i było by mi niezwykle miło się z nowu z Wami zobaczyć !

  Krzysiek i Ekipa ABC Wspinania

   

 • Krzysztof Wróbel / ABC WSPINANIA

  Jurajska 47
 • O ABC ...

  Witamy na stronie ABC WSPINANIA

  Podstawową działalnością jaką prowadzimy jest szkoła wspinania.

  Organizujemy kursy wspinaczkowe w oparciu o programy szkoleń PZA. Szkolimy w kraju i za granicą.

  ABC WSPINANIA organizuje również obozy wspinaczkowo-szkoleniowe, obozy wspinaczkowo-rekreacyjne dla dzieci i rodziców, letnie obozy wspinaczkowo-przygodowe dla dzieci,  zielone szkoły i wycieczki z elementami wspinaczki. Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie w tym zakresie.

  Byliśmy organizatorem 5-ciu edycji zawodów Pucharu Polski we wspinaczce sportowej, kilkunastu edycji zwodów wspinaczkowych dla dzieci i młodzieży w cyklach "Gliwice na Topie" oraz "Zawody dla Ani".

  Szkołę prowadzi Krzysztof Wróbel instruktor PZA z prawie czterdziestoletnim doświadczeniem wspinaczkowym, posiadający zarówno licencję Polskiego Związku Alpinizmu jak i uprawnienia państwowe Ministerstwa Sportu. Licencjonowany sędzia wspinaczki sportowej i ekiper PZA.

  Od 2002 roku szkoła posiada własną bazę w Rzędkowicach w jednym z najpopularniejszych rejonów wspinaczkowych Polski.

  Profesjonalne podejście do szkolenia, brak dystansu i uśmiech to gwarancja bezpiecznej i wspaniałej przygody którą stanie się tydzień spędzony na naszym kursie wspinania. Przygody która stanie się od dziś Twoją pasją.

  Wspinanie Twój nowy sposób na życie.

   

   

   

  Serdecznie wszystkich zapraszam.

   

  Krzysztof Wróbel